Bambusová podlaha

1) Velmi elegantní.

2) Masivní s maximální tvrdostí.

3) Lze pro podlahové topení.

4) 100% přírodní materiál.

5) Velmi jednoduchá pokládka.

6) UV odolná.

7) Jednoduchá údržba.

8) Neutrální pro alergiky.

9) Tvrdší než dub.

10) Nemá kročejové problémy.

Použitím bambusové podlahy nejen ochráníte přírodu,což při výběru vhodné podlahy není jistě prvotní podmínkou, ale získáte nádherný, odolný a velmi kvalitní prvek do svého interiéru.

 ČLÁNKY
10 důvodů proč zvolit bambusovou podlahu

1) Bambusová podlaha je velmi elegantní a hodí se jak do moderního interiéru, tak do interiéru domů z přírodních materiálů a na chalupy.

2) Na rozdíl od plovoucích podlah se jedná o podlahu masivní s velkou pevností

3)Bambusová podlaha z kolekce La Casa Nova lze bez problémů použít i ve spojení s teplovodním podlahovým vytápěním.

4) Veškerý materiál na výrobu bambusové podlahy je přírodního charakteru, a to včetně laků a lepících pryskyřic

5) Pokládka bambusové podlahy je pohodlná a k její instalaci je potřeba běžných doplňků (izolační tkanina, podlahové lepidlo apod.) – navíc společnost La Casa Nova nabízí zvýhodněné ceny pokládky svými profesionálními podlaháři

6) Povrchová úprava bambusové podlahy je zaměřená na vylepšení užitných vlastností – součástí této úpravy jsou laky proti infrazáření, laky zvyšujíc odolnost proti oděru a otěru a laky zvyšující odolnost proti  požáru (celkem 6 vrstev laku).

7) Údržba bambusových podlah je velmi jednoduchá

8) Bambusové podlahy jsou naprosto neutrální vůči alergikům, proto jsou velmi vhodné pro dětské pokoje, ložnice, mateřské školky a jesle. Stále oblíbenější jsou bambusové podlahy u developerů a projektantů sportovišť.

9) Vysušený bambus je tvrdší než dub ! V případě tzv. karbonizované bambusové podlahy je tvrdost podobná ořechu. Karbonizace je proces při kterém se prostřednictvím velmi horké páry a tlaku upravuje barevnost povrchové vrstvy bambusu. Navíc naše bambusová podlaha je vyráběna z 5 až 7 letého bambusu, což zajišťuje ještě větší pevnost a stálost. Podlahy typu Woven ve spojení s karbonizací jsou již extrémně pevné, jelikož Woven označuje proces výroby, kdy se bambus rozdrtí na třísky a slepí se zpět pomocí přírodního pryskyřičného pojiva.

10) Bambusová podlaha je velmi příjemná na dotek bosé nohy a pokud se přilepí k tvrdému podkladu nemá žádné kročejové problémy (nevrže, nehoupe se, nevlní se apod.)

Použitím bambusové podlahy nejen ochráníte přírodu,což při výběru vhodné podlahy není jistě prvotní podmínkou, ale získáte nádherný, odolný a velmi kvalitní prvek do svého interiéru.

Revoluce v pokládání podlah

Revoluce v pokládání podlah – originální zámkový systém ochráněný patentem ve více než 200 zemích.

Společnost La Casa Nova uvádí na Český a Slovenský trh jako první originální zámkový systém „Tap & Go“, který zcela zásadním revolučním způsobem mění pokládku bambusových podlah (a nejen jich). Jedná se o první zámkový systém, který uzamyká podlahové prkno ze všech čtyř stran. Vzniká tím mnohem pevnější spojení.

Genialita zámkového systému „Tap & Go“ tkví i ve výrazném zjednodušení práce při pokládce. Dokonale vyprofilovaný tvar zámku umožňuje jednoduché sestavení a zaklapnutí podlahových desek. Po zaklapnutí zámku stačí pouze několik lehkých poklepání gumovou paličkou a velmi pevné spojení podlahových desek je ukončeno. Navíc jde zámek opětovně „odemknout“, podlahu demontovat a instalovat ji na jiném místě bez ztráty kvality!

1. Akceptuje pouze velmi kvalitní materiál pro podlahy. Systém „Tap & Go“ vyžaduje velmi přesné tvarování zámku při jeho výrobě. To klade vysoké nároky na kvalitu, tvrdost a trvanlivost materiálu. Zjednodušeně se dá potvrdit, že z nekvalitního materiálu není možné „Tap & Go“ vytvarovat.

2. Velmi silné spojení. Díky originálnímu tvaru drážky zámku a díky tomu, že k uzamknutí spojení podlahové desky dochází na všech 4 stranách je spojení podlahových desek velmi pevné, mnohem pevnější, než u běžně používaných „perkových“ spojení. Podlahové desky není nutné v drážkovém zámku lepit.

3. Mnohem větší stabilita celé plochy podlahy. Díky pevnějšímu spoji mezi podlahovými deskami dojde automaticky k výrazněji pevnějšímu a stabilnějšímu stavu celé podlahy. I v případě, že se rozhodnete bambusovou podlahu od společnosti La Casa Nova se zámkovým systémem „Tap&Go“ nepodlepit, nebude se chovat jako běžné plovoucí podlahy, bude mnohem pevnější a v nášlapu pohodlnější.

4. Mnohem větší životnost podlahy.Velmi kvalitní materiál bambusové podlahy ve spojení s mnohem pevnějším zámkovým systémem „Tap&Go“ omezuje vnitřní pnutí ve spojích podlahových desek, zamezuje mnohem lépe průniku nečistot do spár mezi deskami a prodlužuje tak výrazně životnost podlahy. Navíc lze tento systém používat pouze na podlahy silné alespoň 14 mm, které jsou pevnější a odolnější.

5. Snížení nákladů při pokládce podlahy.Jednoduší a kvalitnější zámek podlahových přináší úsporu lidské práce při instalaci. Není nutné podlahu podlepovat a lepit ji ve spojích, což přináší také úspory v nákladech.

6. Podlahu lze použít víckrátSystém „Tap&Go“ lze jednoduše „zamknout“, ale navíc jej jde opět „odemknout“! Nainstalovanou podlahu lze tedy bez velkých nesnází a ztrát demontovat a stejně úspěšně ji nainstalovat na jiném místě.

7. Podlahu lze snadno pokládat v tzv. „příčných vzorech“Díky zámku na všech 4 stranách podlahové desky lze snadno instalovat desky i příčně proti sobě. To dává zajímavé možnosti při instalaci, zvlášť u výraznějších vzorů podlah. Příčná instalace je velice stylová, elegantní, originální a zajímavá. Dává možnost individuálního přístupu k designování podlahové plochy.

8. „Urob si sám“ a nedopadni jako „Pat a Mat“Ti co se rozhodnout instalovat si podlahu sami velmi ocení jednoduchost, přesnost a preciznost zámkového systému „Tap&Go“. Navíc lze díky možnosti „odemknutí“ zámku opravit své případné chyby v instalaci. Ačkoliv vždy doporučujeme instalaci odborníky, jsme přesvědčeni, že systém „Tap&Go“ umožňuje instalaci i průměrně zkušeným a zručným kutilům se šancí na vynikající výsledek.

9. Jedinečná možnost oprav poškozených částí podlahové plochy. Díky zámkovému systému „Tap&Go“ už nemusíte mít hrůzu z lokálního poškození své podlahy. Absence lepených spojů mezi jednotlivými podlahovými deskami lze „odemknout spoje i ve vnitřní ploše podlahy a poškozenou desku nahradit uzamknutím náhradní nové desky. Nedojde k poškození pevnosti celé plochy a i nové spoje jsou velmi pevné a mají stejnou kvalitu jako zbytek podlahy.

10. Bambusová podlaha se systémem „Tap&Go“ je ekologicky přátelská .Soustředěnost společnosti La Casa Nova na bambusové podlahy pramení z naší snahy využívat především obnovitelné zdroje. Bambus je v tomto ohledu skvělá „surovina“. Její pěstování a využívání neohrožuje lesní porosty v exotických zemích, dává velké množství pracovních příležitostí v zemědělských nejchudších lokalitách Asie, jedná se o materiál, u něhož nejsou známé žádné alergické reakce a při jeho zpracování jsou používané velmi šetrné technologie. To vše je nám velmi sympatické, a když se to vše navíc spojuje s naprosto skvělými vlastnostmi bambusových podlah a geniálním originálním zámkovým systémem „Tap&Go“ věříme, že každý rozumný a moderní klient dá přednost bambusovým podlahám od společnosti La Casa Nova.


Ohniště KADAI FIREBOWLS - zahradní gril jinak

Kadai Firebowls™ jsou původní tradiční mísy na vaření, které byly používány po staletí v Indii. Díky své velikosti - od 60 cm do 180 cm, se hojně využívaly a stále využívají na svatbách a festivalech, kde se z nich velmi jednoduše obslouží velké množství lidí.

Před 10 lety Christo McKinnon z Anglie zjistil, že Kadai jsou díky svému kulatému tvaru také fantastické k použití jako mísy na oheň a ke grilování. Stačí přidat grilovací mřížku a rázem vznikne nejspolečenštější zahradní gril který byl kdy vymyšlen a kolem kterého můžou všichni hosté vařit společně.
Po hostině grilovací mřížku vyjměte, do mísy dejte dřevo a máte velmi stylové zahradní ohniště u kterého si užijete pohled na plápolající oheň a jeho teplo dlouho do noci a přitom můžete zůstat sedět klidně na terase.

Původní Kadai jsou staré přes 100let a vyráběly se ze silných nýtovaných plechů. Dnes jsou recyklované a vyráběné ze starých ropných sudů, ale stále nýtovaných tradičním způsobem. Nabízí se ve třech velikostech s průměrem 60 cm (ideální pro 4 až 6 osob), 70cm (ideální pro 7 až 9 osob) a 80 cm (pohodlné pro 10 ale i více osob).

Všechny recyklované Kadai jsou také vybaveny jedinečným filtračním systémem, který chytře odděluje popel a dešťovou vodu, což umožňuje bezúdržbové grilování, které vydrží léta. Každý Kadai je dodávána se stojanem dle výběru, grilovací mřížkou, kleštěmi a drátěným kartáčem.

V nabídce také naleznete mnoho příslušenství včetně unikátního výrobníku dřevěné uhlí, který vyhrál ocenění „Výrobek Roku“ v slavné londýnské „Chelsea Flower Show“ a byl zakoupen osobně manželem královny Alžběty II., princ Philip.